MŪSŲ ISTORIJA

Susipažinkime - aš esu Aušra, daugiafunkcinių skraisčių COCÓN įkūrėja.


Aušra Baublienė. Akvilės Razauskienės nuotraukos

Mano kelionė šios veiklos link prasidėjo besilaukiant trečiojo vaikelio. Beruošdama kraitelį kūdikiui, žinojau, jog reikia daiktų, kurie padėtų išvengti žindymo viešoje vietoje nepatogumų, apsaugoti mažylį nuo vėjo, bakterijų. Mat, kaip ir kitos mamos, savo pirmuosius vaikus automobilinėse kėdutėse dengdavau įvairiomis tam nepritaikytomis skaromis, o žindymas viešoje vietoje keldavo diskomfortą tiek man pačiai, tiek aplinkiniams. Dukrelei gimus šiek tiek anksčiau laiko, noras ją apsaugoti išaugo dar labiau.

Ieškant aktualios informacijos, gimė mintis pasisiūti bei pasiūlyti Lietuvos mamoms skraistę (gobtuvą), kuri ne tik tiktų prisidengti maitinant kūdikį, bet šis atliktų ir apsauginę funkciją.

       

Man pačiai daugiafunkcė skraistė buvo didelis atradimas, kuris palengvino kasdienybę. „Nebesijaučiau visiškai priklausoma nuo vaiko dienotvarkės ir įkalinta tarp keturių sienų. Išvykstant iš namų nebekildavo nerimas, kad mažylė užsimanys valgyti ir teks ją žindyti viešoje vietoje. Nebereikėdavo nerimauti einant pro sergančius žmones poliklinikoje. Galiu drąsiai teigti – ši skraistė taip pat yra puiki depresijos po gimdymo prevencijos priemonė.

Nors deklaruojama, kad ši skraistė turi penkias funkcijas, tačiau išradingos mamos vis pasiūlo naujų jos pritaikymo būdų – iki šiol jų žinoma net dvylika. Dažniausiai ji naudojama pagal pagrindinę savo paskirtį – žindymui viešoje vietoje. Dar vienas panaudojimo būdas – uždengti ja automobilinę kėdutę pernešant mažylį iš automobilio į patalpą esant stipriam vėjui, smulkiam lietui, sniegui ar žiedadulkėms. Mamos džiaugiasi galėdamos paslėpti kūdikius nuo smalsuolių eidamos pas gydytojus ar į vaikų darželį pasiimti kitų mažųjų, apsipirkinėdamos prekybos centruose. Taip pat skraistė turi integruotą atšvaitą, todėl puikiai pasitarnauja tamsiuoju paros metu uždėta ant vežimėlio, automobilinės kėdutės ar ant mamos kaklo. Dar vienas panaudojimo būdas – kavinėje uždengti ne visuomet švarią maitinimo kėdutę arba prekybos centre įtiesti į pirkinių vežimėlį. Neabejoju, kad šio gaminio panaudojimo galimybių kur kas daugiau, nei mes su kitomis mamomis iki šiol yra atradusios.

Visos skraistės pagamintos iš tampraus, orui pralaidaus audinio, todėl, jei jos yra atsakingai naudojamos, mamos gali nesibaiminti, kad jų vaikui pritrūks oro. Vis dėlto, klientės yra papildomai informuojamos, kad labai karštomis vasaros dienomis, nerekomenduojama AKLINAI dengti vežimėlio ar automobilinės kėdutės ne tik skraiste, bet ir marle.

Tai - ne tik labai orinali, bet ir labai praktiška dovana palankynoms, kūdikio sutikimo šventei ar išlydint koleges į vaiko priežiūros atostogas, todėl kiekviena skraistė yra supakuota į informatyvią, tvarią ir labai patrauklaus dizaino pakuotę.

       

Šis gaminys patraukė ir ne vienos žinomos moters dėmesį. Televizijos laidų vedėja Beata Nicholson yra viena pirmųjų, išbandžiusių šią skraistę. „Beata ją naudojo ne tik su trečiuoju, bet ir su ketvirtuoju savo vaiku – man tai geriausias gaminio praktiškumo, tvarumo ir kokybės įvertinimas“. Skraistėmis naudojosi ir daugiau žinomų Lietuvos moterų: tinklaraščio „BabyBlog“ autorė Sotera Sveikauskaitė apie jas parašė apžvalgą, Seimo narė Agnė Bilotaitė straipsnyje apie žindymą viešoje vietoje pasidžiaugė „kokono“ praktiškumu ir t. t.

Glosto širdį, kad didžioji dalis klienčių nuoširdžiai džiaugiasi atradusios "kokoniuką" ir dažniausiai lyg susitarusios kartoja negalinčios suprasti, kaip anksčiau be jos išsivertė. Neretai įsigyja sau keletą arba dovanoja draugėms. O ypač džiugina, kad ne tik mamos, bet ir tėčiai nuoširdžiai dėkoja už šį praktišką gaminį ir jį rekomenduoja kitiems.